EV TAŞIMA

Günlük hayatta kişilerin ev veya iş yeri değiştirmeleri esnasında, sahip oldukları eşyalarını eski mekânlarından yeni adreslerine aktarmaları işlemine nakliyat denir.

Ev taşıma, taşınması gereken eşyaların yük araçları ile yeni evlerine doğru sağlam ve eksiksiz bir şekilde taşınmasını sürecidir. Eşyaların doğru bir şekilde taşınabilmesi adına nakliyat sektörünün tecrübeli ve işini bilen firmaları ile çalışmak önemlidir. Evden eve nakliyat esnasında, kullanıcıların aldıkları hizmetin belirlenen zamanda gerçekleşmesi bir başka dikkat edilmesi gereken faktördür. Sağlıklı bir nakliyat işlemi, farklı aşamalardan oluşur.

Ev Taşıma Sürecinin Aşamaları

Nakliyat, bir seferde başlayıp biten bir işlem değil, aksine farklı aşamaların planlı ve özenli bir şekilde uygulanması ile neticelenen bir süreçtir.

  1. Evden eve nakliyat sürecinin ilk aşaması; taşınacak olan eşyaların, taşıma işlemini gerçekleştirecek firma tarafından taşınma işlemi öncesinden tespit edilmesidir. Bu tespit sırasında firma işin boyutunu ve maliyetini değerlendirerek müşteriye sürecin bedelini ve zaman olarak ne kadar süreceğini bildirir.
  2. Kullanıcı ile taşıyıcı firma anlaştıktan sonra, taşınacak eşyaların demontaj aşamasına geçilir. Bu aşamada adrese gelen ekipler, rahat bir şekilde taşımacılık yapılabilmesi adına eşyaları parçalarına ayırıp paketleme yaparlar.
  3. Eşyalar paketlendikten sonra üçüncü aşamada ise paketlenen eşyalar yük aracına transfer edilir. Paketlenen eşyaların yük aracına transferi, evin bulunduğu kat durumuna göre yük asansörü tercih edilerek yapıldığında süreç hızlanacaktır.
  4. Yük aracında paketli halde bulunan eşyalar, zaman hususu da göz önüne alınarak kullanıcının yeni adresine taşınır.
  5. Yük aracı ile sağlam ve eksiksiz bir şekilde yeni eve getirilen eşyalar, yine dairenin bulunduğu kata çıkarılır. Bu aşamada, asansörlü veya asansörsüz bir şekilde taşıma yapılabilmektedir. Ekip elemanları, müşterilerin talebine göre eşyaları odalara yerleştirilir.
  6. Nakliyat işleminin son aşamasında, ilk aşamalarda demonte hale getirilmiş olan eşyaların eski hallerine dönüştürülmesi işlemidir. Demontaj aşamasında parçalara ayrılan eşyalar montaj aşamasında tekrar bir araya getirilerek sağlam bir şekilde monte edilirler ve evden eve nakliyat süreci başarılı bir şekilde sona erer.

Şehirler Arası Ev Taşıma

Ev taşıma işlemi nereden nereye taşınılacağı konusu ile yakından ilgilidir. Çünkü ev taşıma sürecinin en önemli aşamalarından birisi, paketlenmiş bir şekilde hazır halde taşınmayı bekleyen eşyaların, yük aracı ile yeni adrese sevkiyatını içerir. Yük aracı ile yapılacak nakliye işleminin şehir içinde kalan sınırlarda gerçekleşmesi ile şehirler arası bir alanda gerçekleşmesi hem maliyet hem de zaman açısından büyük farklılıklar teşkil eder. Bu anlamda, şehirler arası taşıma işlemine geçilmeden önce kullanıcı ile taşıma işlemini üstlenen firmanın planlama sürecini titizlikle yönetmeleri çok kritiktir.

Ev Taşıma Sırasında Kullanıcının Sorumlulukları

İlk bakıldığında ev taşıma işleminin tamamen firma odaklı düşünülmesi son derece normaldir. Öte yandan, işlemin gerçekleşmesinden evvel kullanıcının da tıpkı firma gibi sorumlukları mevcuttur. Güvenli ve eksiksiz bir nakliyatın hayata geçirilebilmesi için kullanıcının nakliyat firmasına eşyalarının adedi ve boyutları hakkında detaylı bilgiler vermesi gerekir. Bilgi verme hususu dışında, taşınılacak olan yeni evin konumunun yanlış anlaşılmalara mahal vermeden bildirilmesi de yine kullanıcı sorumluluğundadır.

Ev Taşıma için Hangi Firma Seçilmeli?

Evden eve taşıma sırasında kullanıcıların aklına takılan en önemli soru, hangi nakliyat firması ile anlaşılacağına ilişkindir. Bu sorunun üstesinden gelebilmek için dikkatli bir araştırma yapmak gerekir. Firmayla anlaşmadan evvel telefon görüşmeleri ve yüz yüze görüşmeler yapılmalıdır. Bu görüşmelerde hizmet bedeli ve ilgili firmanın daha önceki işleri referans alındıktan sonra karar verilmelidir. Bu noktada iyi bir taşınma süreci için siz de kalite ve güvenden ödün vermeyen Hemen Taşın'ı tercih edebilirsiniz.

hementasin-logo-küçük