NAKLİYE İŞLERİNDE İŞ GÜVENLİĞİ

Nakliye işleri; iş güvenliği anlamında birden fazla "yüksek riskli" faaliyetin bir arada yürütüldüğü işlerdir.

Hemen Taşın olarak; 2012 yılında yürürlüğe giren 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği yasasının getirdiği yükümlülüklerimizin farkındayız ve tüm çalışmalarımızda "önce iş güvenliği" mottomuz ile işbaşı yapıyoruz.

Hemen Taşın ve İş Güvenliği Anlayışı

Nakliye işleri, hem hız hem de güvenlik gerektiren faaliyetlerdir ve bu iki kavramın bir arada sağlanması, iş güvenliği anlamında ciddi tedbirler ve bir iş güvenliği bilincini gerektirir.

İster evden eve nakliyat, ister ofis taşıma, isterse de parça eşya taşıma işleri olsun, bazı yüksek riskli faaliyetler kaçınılmaz olarak gerçekleştirilmelidir.

Bu yüksek riskli faaliyetler şunlardır;

  • Yük kaldırma
  • Yüksekte çalışma
  • Elektrikle çalışma
  • Trafik ve yol güvenliği

Her biri spesifik uzmanlık ve eğitim gerektiren bu çalışmalarda yer alan Hemen Taşın ekipleri, yüksek riskli faaliyetlerin tehlike ve riskleri, alınacak önlemler, kullanılması gereken kişisel koruyucu donanımlar hakkında İş Güvenliği Kanunu çerçevesinde ön görülen eğitimleri almışlardır.

Hemen Taşın olarak iş güvenliği anlayışımız;

1- Çalışan güvenliği

2-İş yeri Güvenliği

3-Ürün Güvenliği sıralamasına göre belirlenmiştir.

Önceliğimiz çalışanlarımızı, işten kaynaklanan bir iş kazası veya meslek hastalığından korumaktır.

Bizim işyerimiz, sizlerin taşınacak evleri, ofisleri ve nakliye araçlarımızdır. Bu ortamları en sağlıklı şekilde kullanıp, hızlı ama güvenli bir şekilde yüklemeleri yapmak ve ortamı tekrar sağlıklı bir kullanım sağlayacak şekilde terk etmek diğer önem verdiğimiz noktadır.

Ürün güvenliğinden kastımız ise; siz ve sizin eşyalarınız ve diğer varlıklarınızdır.

Bu nedenlerle, siz müşterilerimize ücretsiz ekspertiz hizmeti sunuyoruz.

Eşya Depolama ve İş Güvenliği

Bir diğer hizmetimiz olan eşya depolama faaliyetlerimizde de, iş güvenliğinin yanı sıra, ürün güvenliğini de sağlamayı taahhüt ediyoruz. Bu amaçla;

-Ambalajlama,

-Yükleme

-Taşıma (Nakliye)

-İndirme

-İstifleme

faaliyetleri zincirinde hem çalışanlarımızın, hem de depolanacak eşyalarınızın güvenliğini en üst seviyede tutmaya yönelik önlemlerden taviz vermiyoruz.

Depolanacak eşyalarınız, depolama alanımızda, içeriklerine göre sınıflandırılır ve çeşitli tehlikeler göz önünde bulundurularak, en uygun koşullarda ve düzende istiflenirler. İstiflenme yüksekliği ve istifleme alanı, iş güvenliği anlamında hazırlanan risk değerlendirmelerine göre belirlenir.

İş Güvenliği ve Kalite Vizyonumuz

Hemen Taşın olarak; ilk hedefimiz rakiplerimizden farklılaşmak, bir adım daha ileride olmaktır. Bu amaçla; güncel teknolojiyi kullanmaya ve hizmet anlayışımızı geliştirmeye gerek olduğunu biliyoruz.

Bu Hemen Taşın Kalite anlayışını oluşturan temel taşımızdır.

Kaliteden ödün vermek bir yana, gün geçtikçe daha da ileri taşımadığımız sürece, sıradan bir nakliye firması olacağımızı ve siz değerli müşterilerimizin gözündeki ayrıcalıklı konumumuzu kaybedeceğimizi bilerek, sürekli kendimizi geliştirmeye çalışıyoruz.

Kalite anlayışımız gereği; hem ekipmanımızın hem de ekibimizin etkin ve yetkin bileşenlerden kurulmasını, ekipmanlarımızın sürekli olarak periyodik kontrollerinin yapılmasını, çalışanlarımızın kalite ve iş güvenliği eğitimlerini önemsiyoruz.

Kalitemizi en üst seviyeye çıkartma çabamız; bir diğer vizyonel şartımız olan "nakliye işlerinde iş güvenliği" kavramından taviz vermemizi gerektirmiyor.

İş güvenliği eğitimleri, tecrübemiz, teknolojiyle barışık hizmet anlayışımız sayesinde "HIZLI AMA GÜVENLİ ÇALIŞMAK" konusunda kendimize güveniyoruz.

Tüm ekip içi eğitimlerde, çalışanlarımıza hızlı çalışmak ile acele çalışmak arasındaki farkları tekrar tekrar hatırlatıyoruz.

İş güvenliği anlayışımızda, kanun ve yönetmelikleri esas alıyor, çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliği gibi, sizlerin eşyaları ve yükleri konusunda da aynı hassasiyeti gösteriyoruz.

Nakliye işinizin boyutu ne olursa olsun, her işi tüm ciddiyetimizle ve sorumluluk hissederek yapmak azmindeyiz.

Sonuç olarak; tüm Türkiye çapında, uzman ve tecrübeli ekibimiz, kalite ve iş güvenliği anlayışımız ile, nakliye işlerinde iş güvenliği tedbirlerinden asla taviz vermeden, en hızlı ve kaliteli hizmet sözümüzle nakliye işlerinizde ilk akla gelen çözüm ortağınız olmak için çalışıyoruz.

Tüm soru, öneri, şikayet ve görüşleriniz için lütfen BİZE ULAŞIN...

Saygılarımızla,

hementasin-logo-küçük